Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl üye olurum ?

Sitemizin sağ üst köşesinde yer  alan “Yeni Üyelik” butonuna basmanız ve üyelik formunu doldurup, “Sözleşmeyi Onaylıyorum” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Artık Köy Bohçası'nın her ayrıcalığından yararlanabilirsiniz. Siteye sonraki girişlerinizde, “Üye Girişi” bölümünü kullanabilirsiniz.

Ürünleriniz hakkında bilgi alabilir miyim ?

Tarımsal ürünlerimiz üçü organik sertifikalı, üçü de doğal tarım yapan ve yerli tohum kullanan üreticilerden temin ediliyor. Yumurta ve yoğurdumuz ise Kayaköy’ün yerel halkından, çiftliklerinden alınıyor. Sebze ve meyvelerimizde koruyucu kesinlikle kullanılmıyor. Sitemizden seçeceğiniz her sebze ve meyve günlük olarak toplanıyor ve ertesi gün evinizde oluyor... Farkımızı, teslim edilen paketi açıp çileğin mis gibi kokusunu aldığınız veya körpe brokoliyi pişirmeye gerek duymadan ağzınıza attığınız zaman fark edeceksiniz.

Ürün listenizde değişiklik oluyor mu ? Sebze ve meyveler tüm yıl boyunca temin edilebiliyor mu ?

Organik ve doğal tarımcılığın bazı cilveleri var: Her meyve ve sebzeyi her mevsim bulamayabilirsiniz... Ürün çeşitleri mevsimden mevsime, aydan aya hatta günden güne farklılık gösterebilir. Doğanın gerçeği bu çünkü. Sitemizde o dönem yetiştirilmeyen veya göndermeyi uygun bulmadığımız ürünlere ilişkin duyurularımız olacak. Daha fazla bilgi için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Paketleme nasıl yapılıyor ?

Ürünleri dalından toplandığı şekilde, yani taze olarak size ulaştıracak paketleme yöntemini bulabilmek için pek çok deneme yaptık; en sağlamını bulana dek... -Tabii bu işte "en sağlamı" diye bir iddianın kolayca öne sürülemeyeceğini bildiğimiz için denemeye devam ediyoruz.

Domatesleri ve diğer sebzeleri hava alabilen kutulara yerleştiriyoruz. Mevsim yeşillikleri ve yapraklı sebzeler için özel kesekağıtları hazırladık. Yumurtaları,  kırılmalarını "biraz daha" zorlaştırmak için önce gazete kağıtlarına sarıp, kaplarına öyle yerleştiriyoruz. Yoğurdu, 800 gramlık kavanozlara koyuyoruz. Tüm ürünler, “dayanıklılığına güvendiğimiz” kolilere yerleştiriliyor ve size ulaştırılıyor.

Sizinle nasıl iletişim kuracağım ?

Bizimle en kolay iletişimi e-posta aracılığıyla kurabilirsiniz: [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz. Ancak, hızlı yanıt bekleyen sorularınız varsa, iletişim bölümünde yazılı telefon numaralarından da bize ulaşabilirisiniz.

Ödemeyi nasıl yapacağım? Teslim anında kapıda ödemeniz var mı ?

Sitemizde ödeme işleri için "Pay U online" ödeme sistemini kullanıyoruz. Bu sistemin, ödeme sırasında doğabilecek riskleri en aza indirdiğini düşünüyouz. "Pay U" sisteminde; Bonuscard, Axess, Maximum, Worldcard ve CardFinans ile ödeme yapabilirsiniz. Kapıda ödeme sistemini kullanmıyoruz.

Sipariş ettiğim bir ürün kaç günde elime ulaşır ? Özellikle sebze-meyve türü ürünler bana ulaşana kadar tazeliğini yitirmeyecek mi ?

Siparişlerinizi içeren koliniz, kargoya teslim edildikten sonra, 24 saat içinde adresinize teslim ediliyor. Süreci şöyle anlatabiliriz: Salı günü verdiğiniz siparişi, çarşamba günü hazırlıyor, perşembe günü kargoya veriyoruz.

Ürünleri müşteriye hangi yöntemle ulaştırıyorsunuz ?

MNG Kargo ile anlaşmamız var. MNG’nin başlattığı yeni raf sistemi ile ürünlerin daha az zararla size ulaşmasını amaçladık. Kolilerinizi,  büyüklüğüne göre 10.00 TL ile 20.00 TL arasında değişen tutarlarla kapınıza kadar teslim ediyoruz.

Haftalık hazır paketlerimizi sipariş ettiğiniz veya 100 TL üzerinde alışveriş yaptığınız takdirde ise kargo bedeli yalnızca 10 TL oluyor.

Kargo bedeli sipariş verdiğiniz esnada sizden tahsil ediliyor.

Gurme ürünlerinizin gönderim sürecinde bozulmamasını nasıl sağlıyorsunuz ?

Çirozo, tavuk sosis ve diğer gurme ürünlerimiz, Almanya’da bu alanda uzun yıllar çalıştıktan sonra, Fethiye'ye dönen bir uzmanın, AB sağlık standartlarını göz önünde bulundurarak kurduğu bir tesiste üretiliyor. Tedarikçimiz, ürünleri steril bir ortamda hazırlıyor ve vakumlayarak bize teslim ediyor. Ürün tazeliğini bu şekilde garantileyebiliyoruz.

Alacağım ürünün aynı gün kargo edilebilmesi için hangi saatler arasında sipariş vermeliyim ?

Haftanın yedi günü her saat siparişlerinizi alıyoruz ancak kargonun çalıştığı haftanın beş gün sevkiyat yapabiliyoruz. Siparişlerinizi haftasonunda da verebilirsiniz ancak Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma gönderim günlerimiz.

Adresime ulaşan üründe, taşıma sırasında ezilme, bozulma, kırılma gibi bir durum ortaya çıkarsa ne yapmalıyım ?

Ürünün gönderimi sırasında ezilme, bozulma, kırılma gibi bir durum meydana geldiği görüldüğünde, ambalajı bozulmadan ve kargonun geldiği gün ürün resmini çekip [email protected]adresine  iletmeniz yeterli. Hemen telafisi yapılarak, ürün tarafımızca bir kez daha size iletilecektir.  

Ürünlerin gerçekten belirttiğiniz yörede üretildiğinden veya organik olduğundan nasıl emin olabilirim ?

Sitemizi kurarken en doğal ve organik ürünleri sizinle buluşturmayı hedefledik. Tarlaları, seraları, hatta yaylaları karış karış gezdik; üretim süreçlerini, ürün toplamayı  izledik, denetledik... Tüm bu araştırmalarımızın sonucunda, Fethiye bölgesindeki pek çok üretici arasından seçimlerimizi yaptık ve şu andaki çiftçilerimizle ilerlemeye karar verdik. Kısacası biz onlara ve yaptıkları işe inandık. Ayrıca, birlikte yürüdüğümüz üreticilerimizin organik tarım sertifikalarını, sitemizdeki “Sertifikalarımız” başlığı altında bulabilirsiniz.


Farklı sorularınız için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

kozmetik