HAKKIMIZDA

NEDEN KÖY BOHÇASI?

Olağanüstü doğası, ılıman ve sulak iklimiyle Türkiye'nin en önemli meyve-sebze, üretim bölgelerinden biri olan Fethiye, organik ve doğal tarım konusunda da başı çekiyor. Yalnızca denizi değil; verimli tarım toprakları, yaylaları, binbir çeşit yerel ve endemik bitkiye kucak açan ormanlarıyla da önemli bir çekim merkezi olan Fethiye'nin cazibesine biz de kapıldık.

Fethiye'nin gözde turizm ve tarım merkezlerinden, tarihi dokusuyla ilgi toplayan Kayaköy'de kurduğumuz Köy Bohçası merkezinde, kontrolümüz altındaki üreticilerle işbirliği içinde yetiştirilen organik ve doğal ürünleri sizlere sunmayı hedefledik.

Geçmişte var olan gerçek lezzetleri, orijinal ve yerli tohumlarıyla yeniden üreterek sizlere ulaştırmak istiyoruz. Organik sertifikalı domates, salatalık, patlıcan, portakal gibi tarım ürünlerine, serbest dolaşan tavuk yumurtalarına Köy Bohçası aracılığıyla gerçek lezzetinde ve kolayca ulaşabilirsiniz.

Yitirilmiş, sağlıklı lezzetlerle damaklarınızı yeniden buluşturmaktan, ağız tadı sağlamaktan mutlu olacağız.

 

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 

BİZ KİMİZ?

Yeşim An Kaya

Amatör olarak pişirmeyi, her anne gibi çocuk doyurmayı, yani esasında mutfakla ilgili her şeyi seviyor ve önemsiyorum. Büyük kentlerde ne yediğimizi çoğu zaman bilmiyoruz. İstanbul'daki iş yaşamım sırasında, organik ve doğal beslenmeye duyduğum müthiş merakla  yerli ve yabancı kaynaklardan yaptığım araştırmalar, sonunda yolumu Köy Bohçası'na çıkardı.

Bu işin benim için önemli olan tarafı, gerçekten sertifikalı ve doğal metotlarla üretilmiş gıdaların özellikle çocuklara ulaşabilmesi ve sağlıklı bir neslin yetişmesi... Amacımız, GDO'dan, tarım ilaçları ve kimyasal gübrelerden arınmış bir beslenme ve yaşam biçimini sizlerle buluşturabilmek. Toprak ve su gibi doğal kaynakları dibine kadar tüketmeden tabii...

 TAPTAZE VE GÜNÜ GÜNÜNE

Üçü organik, üçü doğal yerli tohumla üretim yapan altı çiftlikle işbirliği içindeyiz.

Her sabah 05.00'ten itibaren bağlantılı olduğumuz çiftliklerin tarlalarından günün ürünlerini ve köylülerimizden gezen tavuklarının yumurtalarını bizzat teslim alıyoruz.

Doğal ve organik ürünlerimizin kalite kontrolünü ve en uygun fiyatı belirlemeyi çok önemsiyoruz. Çünkü bizim temel farkımız, bu iki noktada oluşuyor.

Paketleme ise merkezimizde  yapılıyor;  görerek, tadarak, özenle kalite kontrolü yapıyor ve henüz taptazeyken ellerimizle paketleyerek sizlere gönderiyoruz.

 

 

kozmetik